6 návyků, kterými nás chlapi dokážou připravit i o ty poslední zbytky nervů

„Miláčku? Nezapomněl jsi doufám na to, že zítra jedeme na ten velký nákup a potom k našim?“ Připomínám Honzovi zítřejší plán, načež odpovědí mi je nechápavý a zároveň naprosto nevinný výraz.

„Cože? Ale já už jsem domluvenej zejtra s Martinem na fotbal…“ ptá se překvapeně a tváří se, jako by tuhle informaci slyšel prvně. Mé nervové buňky pracují na plné oprátky…

„To si prostě musím pamatovat úplně všechno já? Proč si proboha nedokáže zapamatovat jednu jedinou věc, o které ví týden dopředu? Měla bych si za tohle nechat platit jako asistentka, protože tohle už není možný…“ říkám si v duchu a otřásám se vzteky…

Asi se s něčím takovým doma potýká mnoho žen. Faktem je, že ačkoli povaha mužů je velmi různorodá, jako pohlaví jsou charakterističtí určitými jevy v chování. Přestože dokážou být naprosto úžasní, mohou tak stejně dobře být i výbornou příčinou pro spekulace nad novými způsobami úmrtí. A to zejména díky těmto 6 návykům:

1.     Nic si nepamatují!

Je úplně jedno, jestli jim je 10 nebo 40. Nejsou schopni si zapamatovat téměř nic! Pokud jim koupíte diář, budou se tvářit nadšeně, ale během několika hodin zapomenou, že si do něho něco napsali. V horším případě ho ztratí úplně. Už jste si zvykly při odchodu z domu automaticky házet do kabelky i jejich telefony, peněženku, klíče. Připomínat jim vše pro jistotu několikrát za hodinu a hlídat, zda zhasli v koupelně nebo nezapomněli zavolat svojí mamince a popřát jí k narozeninám.

2.     A zase ten nepořádek!

Jedna ponožka v obýváku, druhá v ložnici. Jako kdyby si hráli na Jeníčka a Mařenku a značkovali si cestičku. Špinavé oblečení se válí po zemi, ačkoli košík na prádlo zeje prázdnotou. Osobní věci se povalují všude kolem, přestože mají své místo a prázdný talíř od oběda čeká na export do myčky. A generální úklid? Na co? Vždyť se ten bordel stejně udělá znovu!

3.     Nulová strategie

Něco naplánovat je pro ně nadlidský úkol. Většinou situace řeší hned teď a tady, a co bude zítra, to je za dlouho. Jakmile stanovíte nějaký plán vy, většinou dojde na bod č. 1. Pokud oni stanoví nějaký plán, většinou se uskuteční během následujících pár hodin, takže váš úkol je zrušit vše, co jste si naplánovala týden dopředu.

4.     Sex, auta, fotbal

„Góól!“ křičí jako pominutí na celý barák úplně zabraní do televizních obrazovek a nezajímá je existence všeho okolo. Jak málo stačí k radosti… Ve vašem případě k srdečnímu infarktu.

                                                                       ….

„Jo kámo, ale to má 143 kilowat, to jede jako kráva! Říkam, nekupuj si tu jedna šestku, kup si něco pořádnýho.“ Debatují asi deset hodit v kuse o něčem, co vám zní asi tak stejně jako řeč Vietnamců ve Večerce. Na silnicích běžně potkáváte samé kryply, debily, idioty a dementy a při předjíždění v rizikových úsecích se strachy snažíte schovat v sedadle spolujezdce. Ale jde přece o adrenalin, to musíme pochopit! Má to pod kontrolou….

                                                                       …..

„Zlato, vezmi si tu černou sukni a silonky, to ti moc sluší“ žadoní jak malí kluci jen proto, aby se mohli kochat vaším pozadím a uspokojili tak aspoň z části svou představivost. Mazlení je jim téměř cizí, protože romantické buňky se už dávno topí v testosteronu…

5.     Podoba prasátka

Jsou to hračičky! Často je můžete pozorovat, jak se umělecky snaží z nosu vydolovat co nejlepší obsah a z něj vytváří kuličky, kterými následně „pokřtí“ obývák. Druhou rukou si přerovnávají pro změnu obsah trenýrek a na závěr dávají prostor zvukům svého těla s komentářem typu „Neplatil nájem, musel ven“…

6.     Krabice NIC

Asi jeden z nejzávažnějších důvodů pro výbuch vašich nervů. Snažíte se jim něco říct, mluvíte na ně, ptáte se jich na něco, ale odpovědí je vám pouze „Hmm“ a následné nechápavé „Cože?“. Ať říkáte cokoli, dávají tím jasně najevo, že je to prostě nezajímá a momentálně jsou izolovaní ve své mozkové krabičce NIC, kdy skutečně nad ničím nepřemýšlí. Ačkoli je to k nevíře…

Muži jsou zkrátka taková zvláštní stvoření, která je třeba chápat. Která je třeba utěšovat jako miminko, když umírají při rýmičce. Která je třeba chválit za všechny neobvyklé a pozitivní činy, přestože nám se zdají jako samozřejmost. Ačkoli nám často skutečně drásají nervy víc než naše maminky s přemoudřelými radami „já jsem ti to říkala…“, musíme si sáhnout do svědomí a snažit se jejich „mužský syndrom“ pochopit… S námi to také rozhodně nemají jednoduché..

 

6 návyků, kterými nás chlapi dokážou připravit i o ty poslední zbytky nervů
Ohodnoťte článek
Veronika Zvonková
Jsem mladá maminka princezny Viktorky a nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay. Mou vášní je pomáhat ostatním cítít se dobře, plnit si své sny, podporovat je a být jim inspirací. Jsem odpůrce systému a neuznávám žádná pravidla společnosti. Každý máme možnost volby a každý jsme zodpovědný za život, který si sami vybereme!
Komentáře