• Čekáš mimi? A je to první mimi? A taky jsi tak zmagořelá z těch všech pocitů a zmítá tebou hormonální uragán?
  • Nevíš, co se smí a co se nesmí a už absolutně nedáváš všechny ty kecy, co smíš, nesmíš a jak bude tvůj život vypadat potom?

Jo, je to asi všude stejný...

Pusť si videjko, fakt v tom nejsi sama! 🙂

Přečti si můj deník z období těhu a najdi kus sebe, inspiruj se a hlavně, přežij to! Není to zas tak hrozný, a ty poslední dny fakt utečou šíleně rychle!

Vést si deník bylo pro mě takovým zvláštním únikem. Jakousi úlevou. Mezi lidi jsem chodit nechtěla a chlap vám do hlavy nevidí. Váhala jsem se zveřejněním delší dobu, ale rok 2018 byl poměrně plodný, a protože každá druhá známá měla evidentně stejný osud, rozhodla jsem se s pocity vyrukovat ven. A světe div se, nebyla jsem jediná na světě, kdo si připadal stejně debilně!

Knížku si rozhodně kup, pokud:

 

  • Už sis těhotenstvím prošla, teprve projdeš a zajímá tě, jak to může probíhat, nebo bys ráda zavzpomínala na to své.
  • Máš smysl pro humor a nejsi biomáma, která si div nesterilizuje i břicho
  • Dokážeš pochopit, že názory v knize obsažené jsou jen mými názory, ne skutečností a nevypovídají vůbec o ničem a o nikom
  • Skousneš, že moje hormony mě na některých stránkách dováděly do totálně trapných výlevů
  • Chceš se dočíst, jak asi tak může probíhat porod
  • By tě zajímalo, kolik peněz může tak stát taková dětská výbavička a z čeho se skládat
  • Tápeš v tom, co smíš a co nesmíš a hledáš pochopení, pokud tě trápí výčitky svědomí, že ses podívala na tatarák nebo si čuchla k hermelínu

Mrkni ještě, co tě asi tak čeká...

Kolik má knížka stran a jak je koncipována?

Kniha je rozdělena na kapitoly a podkapitoly dle jednotlivých trimestrů, měsíců a konkrétních dnů.

Kdy mi kniha přijde?

Každé pondělí a středu vezmu kočár s Pídou a uděláme si výlet na poštu, kterou mám za barákem. Jistě chápete, že se mi nevyplatí posílat každou knížku zvlášť, podle toho, kdy přijde objednávka. Striktně v pondělí a ve středu, tedy po obdržení platby. Pokud Česká pošta k vám pošle s knížkou schopného člověka, možná by vám ji i mohl doručit, a to do dvou dnů. Pro jistotu si hlídejte raději i schránku s výzvou, kdyby se doručovatelům nechtělo hledat zvonek.

První těhotenství si člověk prožije jen jednou v životě a každá ho máme úplně jiné. Většinu pocitů, hormonálních změn, pachů, chutí, nálad a bolestí prožíváme obdobně. Proto věřím, že spousta z vás se v knížce najde a že vám minimálně přinese zábavu, inspiraci a především pochopení. Hlavním účelem vydání této knihy je však sdílet a propagovat názor, že na těhotenství i mateřství neexistuje návod a žádné tabulky. Názor, že jde pouze jen o naši cestu, naše pocity a naši intuici. Nelze tedy NIKOHO (kromě lékařů v určitých ohledech samozřejmě) poslouchat, když vám tvrdí, co byste měly a neměly dělat, a jak byste se měly cítit a vypadat!

Na kolik ta sranda vyjde?

No, hele, řeknu ti to takhle. Váhala jsem, jakou cenu nastavit, protože přece jenom jde o můj soukromej deník, ale zároveň chci, aby byla knížka dostupná pro každého. Vyjde tě tedy na 319,- Kč bez poštovného, celkem 398,- Kč i s poštovným a balným.

Je to moc?

Dobře, tak si radši kup sterilizátor flašek, polohovací válečky a spešl matračku do kočárku nebo desatero bodýček z Lindexu po pětikilu, abys ve finále zjistila, že to vlastně absolutně nepotřebuješ.

To je samozřejmě na tobě. Ale věřím, že v knížce najdeš minimálně inspiraci, na čem třeba i ušetřit. Například moje Pída v životě nepotřebovala přebalovací pult. 😀

 

 Takže, jdeme do toho?

 

Skvělá knížka, která provází čtenáře celým těhotenstvím měsíc po měsíci. Zalíbení v knížce najdou nejen nastávající maminky, ale i i ty, které už mají těhotenství za sebou a chtějí si svůj stav 2v1 znovu připomenout. Knihu Verča psala tak jak ji "pusa narostla", a díky tomu je úžasně čtivá a nechcete se od ní odtrhnout. Za mě určitě předčila všechna očekávání a vím, že kdykoliv budu mít chuť být "znovu těhotná" a nebo naopak připomenout si i chvíle, kdy nám do smíchu nebylo, je knížka Budu máma! jasná volba.

Simona ČernáMaminka na mateřské dovolené

Musím říct, že Verči kniha pro mě byla vysvobozením od dnešních ideálů. Patřím mezi ženy, které si snad od malička představují a planují, jak bude jejich těhotenství úžasné, protože jinde vlastně nic jiného nepíšou. Jsem ráda, že mě a dalším ženám Verča poskytla pravdivý příběh o tom, že těhotenství není růžové peříčko, ale zároveň se podělila o tu skutečnost, proč to všechno přetrpět! Za mě je kniha jedinečná a doporučuji ji přečíst každé budoucí mamince.

Anna Štěpánková

Tak tato knížka je naprosto luxusní a ten kdo jí nepřečte, o hodně příjde!! Je psána,tak jak zrovna Verunce bylo a co prožívala. Žádná přetvářka,ani mazání medu kolem pusy. Budoucím maminkám tato knížka ukáže jaké těhotenství může doopravdy být a na co vás připravit. Ukáže vám, že i kvůli těm našim zlatíčkům v bříšku, zvládneme všechno ať už se sebevíc trápíme. Doporučuji všem, protože tahle knížka se čte sama, jak jednou začneš, už nepřestaneš. ❤️

Leona PáralováMaminka na mateřské dovolené