To jsem já. Moderní máma.

Jmenuji se Verča Zvonková, je mi 23 let, pracuji jako nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay a 27. dubna 2018 jsem se stala pyšnou maminkou té nejúžasnější princezničky Viktorky. I když těhotenství po šesti letech vztahu bylo plánované, nečekali jsme, že to přijde takhle brzy.

V tom roce 2017 se nám poměrně dařilo. Já jsem se konečně našla v podnikání a začala vydělávat sama na sebe jako copywriterka. Všechno to vypadalo naprosto pohádkově. Tom v té době také rozjížděl podnikání na vedlejšák, takže penízky byly. Díky tomu jsme si řekli, že si budeme užívat, cestovat a makat na svých snech víc a víc. Jenže na začátku roku 2017 jsem si udělala z antikoncepce bonboniéru. Neustále jsem zapomínala si prášek vzít a pak jsem spolkla hned dva za sebou. A tak jsem je vysadila úplně. S Tomášem jsme se shodli na tom, že všemu necháme volný průběh. Co se má stát, se stane. Když jsem v srpnu téhož roku zjistila, že čekáme miminko, byla jsem hodně překvapena, ale strašně šťastná. Věděla jsem, že mohu nadále podnikat, a to klidně i během šestinedělí. O příjem tedy strach nebyl. Aspoň na chvíli.

Jenže projekt, který jsem měla na starosti v rámci podnikání, a který mi zajišťoval stálý příjem, zkrachoval. A to zrovna, když jsem byla v šestém měsíci! Nikdo mě samozřejmě zaměstnat nechtěl, takže jsem si našla aspoň brigádu. Díky této situaci jsem pochopila, že tudy cesta opravdu nevede. Byla jsem taaak hloupá, že jsem nemyslela na zadní kolečka a nechala to dojít do takové fáze, ale svým způsobem jsem byla ráda. Díky ztrátě příjmu a miminku v bříšku jsem pochopila, že to prostě asi tak má být a že si mám pro jednou taky někdy fakt odpočinout. Vždycky jsem byla dříč. Makala jsem od šestnácti let všude možně, ale až tři roky po ukončení střední školy mi došlo, že mým smyslem života není chodit do práce. Mým smyslem života je si tu práci vytvořit.

Všechno mi to najednou začalo dávat smysl. Starost o miminko mě donutila myslet na to, co bude potom. Až bude muset jít do školky. Přece se nevrátím do práce. Musím něco do té doby vymyslet.

Uchopila jsem tedy pevně příležitost u Mary Kay a rozhodla se, že se během roku 2019 stanu ředitelkou a stálý a vysoký příjem si tak zajistím. Chtěla jsem ale ještě něco navíc. Něco, co mě naplňuje odjakživa. Ano, mám talent na psaní, ale to neznamená, že musím psát pro někoho. Proto jsem se přestala věnovat copywritingu. A tak jsem začala psát. Od jedenácti let si píšu deníky a jakmile jsem zjistila, že čekáme miminko, vytvořila jsem si speciální deník, určený právě na zápisky o těhotenství. Brzy jsem jej přesunula na svůj blog a založila tak speciální rubriku Budu máma!.

I když jsem v těhotenství brigádničila z domova do sedmého měsíce a pak se kvůli zpestření a přechodu na jiné myšlenky zaregistrovala do Mary Kay, věděla jsem, že chci ještě uplatnit svůj jediný pořádný talent. Psaní. Spousta lidí přece má k práci nějaký koníček - brigádu. Proč nemůžu mít Mary Kay k mateřské jako hlavní práci a k tomu ještě něco navíc?

A tak se zrodil nápad. Z mého původního osobního blogu se utvořil blog orientovaný maminkovským směrem. Blog, který (pro mě z nepochopitelného důvodu) začal inspirovat spoustu žen. Nevěděla jsem, že mám něco, co ostatním přijde obdivuhodné. Můj přístup k životu mi připadal naprosto automatický. Ale někomu ne. A nedovedete si představit, jak nádherný je to pocit, když víte, že svým nadšením (ať už jde o blog nebo Mary Kay) můžete změnit život spoustě žen k lepšímu... Začala jsem si říkat Moderní máma a v tomto duchu se tedy rozhodla inspirovat ostatní maminky, které touží po lepším životě. Inspirovat je stát se také Moderní mámou a i když okolnosti zrovna ničemu nenahrávají, pořád věřit ve sluníčko, přestože zrovna nesvítí a zachovat si svou hrdost a pozitivní myšlení, a díky tomu si tak do života přitáhnout zase to dobré...

Kdo je tedy Moderní máma?

Není to jen upravená a udržovaná máma. Moderní máma je žena, která je pozitivní. Žena, která věří v sebe samotnou, a díky tomu je skvělým vzorem pro své dítě. Moderní máma je máma, která neřeší, co si o ní ostatní říkají, a rady, jak vychovávat vlastní dítě, vypouští druhým uchem ven. Proto se nebojí dát najevo své pocity, ať už jsou pozitivní nebo negativní. Vždy naslouchá své intucia jedná podle hlasu svého srdce. Nemá zapotřebí si na něco hrát. Je bláznivá a originální. Nesnaží se nikomu vyrovnat, je pouze sama sebou. Myslí nejen na své dítě, ale hlavně na sebe. Protože ví moc dobře, že když bude spokojená ona, budou spokojeny i její děti. Proto dělá všechno pro to, aby se cítila dobře. Dělá to, co ji baví. Využívá příležitostí k osobnímu rozvoji a kariéře, pokud je to jeden z jejích snů, věnuje se i nadále svým koníčkům, žije přítomným okamžikem a hlavně, je skutečně šťastná.

V Desateru Moderní mámy jsem de facto shrnula svůj vlastní způsob života, který shledalo mnoho dívek právě za inspirativní. Svoje tajemství jsem si tedy nemohla nechat pro sebe. Tak jako finanční poradci učí svoje klienty udržet si peníze a umět s nimi zacházet, tak jako fitness trenéři pomáhají lidem k cestě za vysněnou postavou, tak i já jsem chtěla pomáhat. A tak jsem objevila svůj dar. Pozitivní přístup k životu. Spolu s mým koníčkem - psaním, jsem tedy spojila vše v jedno a vytvořila tento projekt Moderní máma!

Nadále píšu o mateřství, dělím se o mnou osvědčené výchovné způsoby, které praktikuji, o recenze na různé produkty, a především, o radosti, které prožívám spolu s tou maličkatou princeznou! Dělám to, co mě baví, a uvědomuji si, že díky naší maličké dostal ten můj život přesně ten správný směr a já začínám opravdu ŽÍT. 🙂