Kdo jsem? Úplně normální člověk.  Jsem Moderní máma!

Jmenuju se Veru, je mi 23, a jsem kosmetickou poradkyní společnosti Mary Kay na pozici Future sales director. Kromě toho jsem pyšnou a úplně normální (i když o tom někdy pochybuju) mámou mojí malé Pídy Dýdy - v rodném listě má ovšem psáno Viktoria.

Co bych vám o sobě řekla... No. V první řadě, pokud mě znáte z instagramu, tak jistě víte, že nejspíš neznám slovo PROBLÉM a NEJDE. A taky že skoro neumím brečet. Uměla jsem to dřív, teď už mě to nebaví. Prošla jsem si poměrně zajímavými situacemi. Ostatně, určitě nejsem jediná. A taky určitě nejsem jediná, kdo zjistil až o trošku déle, že nám vyhovuje víc žít spolu samy než se trápit v nešťastném vztahu. No jo, bylo to krásných 7 let, ale asi si prostě nejsme souzeni.

S příchodem roku 2019 jsem totálně přetransformovala náš život. Ticho, klid a najednou prásk. Splněné tři sny hned v jeden měsíc. Našly jsme si s Pídou nádherné bydlení. Domov, kde se doma především cítím. Pořídily jsme si super fáro na operák, které nás nikdy nenechá ve štychu. A vstoupily do kvalifikace na pozici Sales director v Mary Kay. Mary Kay je taková naše jistota. I když bych si to nikdy nemyslela, protože nejsem absolutně obchodní typ, tuhle práci už jen kvůli té filosofii budu dělat i v posmrtném životě. Blbá a předražená kosmetika. Prej. Dobře, některým lidem nemá smysl něco vysvětlovat. Fakt je, že najednou mám díky této firmě nádhernou pleť, umím se krásně líčit, umím najednou mluvit před lidmi a nestydím se, víc si věřím a ve svém týmu "vychovávám" ty největší zlatíčka, ze kterých se staly báječné kamarádky a které se proměnily z nesmělého poupátka v nádhernou růži. Moje měsíční příjmy mi coby matce samoživitelce umožní žít snad ještě líp než kdykoli předtím a díky podnikání si buduju finanční jistotu a teď už vím, že do žádné práce se vrátit po mateřské nemusím a můžu být s rodinou kdy chci a dělat to, co chci. A to jsem přesně chtěla. 🙂

Někdy to není sranda. To bych lhala, kdybych tvrdila, že jo. To tak ale prostě je. Jednou jsi nahoře, jednou dole... Poměrně za krátkou dobu jsem se však stala velkou inspirací spousty maminek a žen. I když si ťukám na čelo proč, protože mi přijde normální jít si za něčím a chtít od života víc než přemýšlet týden před výplatou, jestli ten šunkovej salám za 7.90,- za 10 dkg není moc...

Ale samozřejmě, ne každá to máme stejně. Jo, přiznávám se. Jsem hroznej střelec. Baví mě to. Asi mě tak mamka vychovala, protože ona je to samé, co já. Nemáme v hlavě vůbec žádné limity a když si řekneme, že příští rok budeme kosmonautkami, tak prostě budeme.

 

A protože udržet si tohle myšlení, že vlastně jde fakt všechno, když se CHCE, není prča, protože okolo nás je spousta velice chytrých lidí, kteří umí předpovídat budoucnost, naučila jsem se neposlouchat nic jiného než svou intuici a srdíčko. A tedy ještě rady lidí, kteří jsou tam, kam chci dojít já. Jak často říkám, pozitivní člověk se mnou nevydrží. Nechci se bavit o tom, jak je všechno špatně. Jak je život těžký.

Mohla bych si stěžovat. Že mám po těhotenství tak strašně popraskané tělo, že se stydím pomalu i sama před zrcadlem. Mohla bych nadávat, že platím drahý nájem, že nestíhám vůbec nic, že jsem unavená. Mohla bych sedět a plakat, že chvíli mám spoustu peněz, pak to zase vypadá, že nebudu mít z čeho zaplatit jídlo (přeháním, ještě tu je rodina a Viktorky tatínek, kdyby hořel zadek, to je jasný - ale jsem přece soběstačná!.) Mohla bych se utápět v depresích z té nálože práce, co řeším. Projekt Moderní máma, svůj tým v Mary, svoje zákaznice, školení a týmovky, krabičková dieta, cvičení, domácnost a péče o malou. Jenže já si takový život vybrala dobrovolně a vždycky mám možnost volby, jako každá z nás. A je to strašně super! Ovšem je spousta maminek, které by si spoustu věcí netrouflo, i když by třeba i chtěly. Kočky, které nemají zdravé sebevědomí, které se nechaly strhnout tím davem a uvěřily, že nejsou jedinečné. Uvěřily tomu, že nemůžou být tím, kým chtějí ony samy.

Řekla jsem si, že když už mám být nějakou inspirací teda, tak že tomu dáme název. A proto vznikla Moderní máma....

Kdo je tedy Moderní máma?

Je to ikona. Není to jen upravená a udržovaná máma. Moderní máma je žena, která je pozitivní. Žena, která věří v sebe samotnou, a díky tomu je skvělým vzorem pro své dítě. Moderní máma je máma, která neřeší, co si o ní ostatní říkají, a rady, jak vychovávat vlastní dítě, vypouští druhým uchem ven. Proto se nebojí dát najevo své pocity, ať už jsou pozitivní nebo negativní. Vždy naslouchá své intuci a jedná podle hlasu svého srdce. Nemá zapotřebí si na něco hrát. Je bláznivá a originální. Nesnaží se nikomu vyrovnat, je pouze sama sebou. Myslí nejen na své dítě, ale hlavně na sebe. Protože ví moc dobře, že když bude spokojená ona, budou spokojeny i její děti. Proto dělá všechno pro to, aby se cítila dobře. Dělá to, co ji baví. Využívá různých příležitostí k osobnímu rozvoji a kariéře, pokud je to jeden z jejích snů, věnuje se i nadále svým koníčkům, žije přítomným okamžikem a hlavně, je skutečně šťastná.

V Desateru Moderní mámy jsem de facto shrnula svůj vlastní způsob života, který shledalo mnoho dívek právě za inspirativní. Svoje tajemství jsem si tedy nemohla nechat pro sebe. Tak jako finanční poradci učí svoje klienty udržet si peníze a umět s nimi zacházet, tak jako fitness trenéři pomáhají lidem k cestě za vysněnou postavou, tak i já jsem chtěla pomáhat. A tak jsem objevila svůj dar. Pozitivní přístup k životu. A to si přece nemůžu nechat pro sebe!